World Star...or look a like?
-
Den t-shirt gad jeg da godt have i voksenstørrelse.
Karoline spotter hurtigt alt det jeg også gerne vil have.
for 2 timer siden
Tina, en 38 årig, hjemmegående fidusmager. Mor til en 18 årig éner som ofte får hjertet til at boble over af lykke og stolthed. Lever singlelivet og nyder det. Residerer i nærheden af Kolding, i en bette by hvor alle kender alle og hvor vi dog ikke deler lokum. Roder med alt muligt inden for foto, tegning, maling, glas, smykker, strik, hækling, syning og alt det der er muligt at stikke næsen i.
16 comments:
Hold da op en nuser kat. Hmmm hun skal da hedde Spinni.
Hilsen hende der bor hos Noro
Anette: Noro er ellers et super fedt navn :) Ja det er Spinni også :)Jeg glæder mig til at se flere forslag herinde!
Jeg kan normalt ikke lide multifarvede katte, så jeg kalder hende lige nu multi-grim ;) sødt ment ;)
Hvad med 'Shade'. Jeg mener, med hendes smukke pels, kunner det ligne at hun lå i skyggen (the shade) af et stort træ, som danner solpletter og skyggepletter. Hun er vel nok sød.
Susse.
Dejlig lille pige. Hun ser ud til at være rodet sammen af tre farver så jeg syn's hun skal hedde Müsli
Åååårh, sikken en dejlig mis!! Fræk ser hun ud :) Og er der noget jeg elsker, så er det poter! De små lyserøde bløde puder, der varme og nærmest som vingummi - uhh, de er skønne at nuldre!
Min hunds poter er desværre ikke lige så bløde.. Og han er SÅ træt af, at jeg nuldrer hans poter, når han sover :) Stakkels dyr :)
Hvad med at døbe den Katty? Din helt egen Hello Katty?! den er modsat den ellers meget fine og sarte Hello Kitty ;)
Da det måske er lidt en mis-forståelse, at du har fået kat :-)
er mit bud : "Mistake"
:-)
Ihhh gode navne i kommer med :) :)
Jeg synes, at Mona er et rigtig godt navn, det skulle min kat have heddet, hvis han ikke var en han ;)
Åh hun er smuk!!!
Hun er i mine øjne 3 farvet og derfor tortie... Jeg stntes derfor hun bør hedde Totte...
Og så syntes jeg du er et godt menneske såfan at tage dig af hende i stedet for dem der lod hendes mor løbe rundt som usteriliseret... Det er så trist med alle de vilde katte og store killinger der går en hård vinter i møde...
Nougat :)
Nårh, en nuttet kat! :-)
Hvad med ron-ron (fransk for spinne) naar det nu er en storspinder, eller Esperanza, for selvom hun ikke blev reddetud af minen, blev hun da reddet ud af din brors garage.
altså, når nu hun søgte tilflugt i en garage, så er det vel fordi hun har noget med biler... så er spørgsmålet bare om hun er en Juilietta, Jamara eller Cisitalia
argh... det var jo ikke meningen at være anonym ;)
AJ hvor er der mange gode bud :)
Indtil videre tumler jeg lidt mellem:
Cookie
Nougat
Müsli
og øhh
KIKS
;) Og så er det jeg griner lidt... mon det hænger sammen med at jeg er sulten?
Hvad med Coco eller Cocoa (engelsk for kakao)? Hun er jo lidt chokoladefarvet. ;-)
Send en kommentar