Ikke et sekund for tidligt!
-
Jo, måske, men jeg havde en ide som jeg måtte afprøve, så mens Solveig sov
middagslur jule-klippe-klistrede jeg. I dag blev jeg mødt af en snotnæset,
men g...
5 timer siden
5 kommentarer:
Det er vidst noget med, at man kan købe billige "metalpinde" hos Sanistaal.
Mener min svigermor kunne købe dem til 1/10 af prisen af, hvad hendes glasleverandør ville have.
Men det har du sikkert styr på :)
Jeg elsker bare de ting du laver, barre det var mig der kunne alt det - og din lampe - gud hvor en fed ide. Håber snart vi ses.
Krammer
Hvor er de flotte!
Jeg kan lige se for mig, en stor buket med glasblomster i mange farver :-)
Bettebye: Nej det ved jeg nemlig ikke alt om ;) Så mange tak for input. Kan du mon finde ud af præcis hvad det er for ngoet hun køber?? (evt. pris og et nr)
Dorthe:Tak skal du have :):) Aaaaii vil så gerne snart kigge ud!! :) KNUS
Tine: Tak skal du have :) ja jeg forestiller mig også en buket i en gulvvase. Skal bare lige finde en måde så de alle står i vasen med hovederne samme vej ;)
Hej Tina
Har nu spurgt min kæreste, som stod for det. Han kunne ikke lige finde det inde i deres produktkatalog, men de købte 3mm og 5mm rundstål, til 20 kr kiloet, men sådan en pind på 6 m vejer ikke særlig meget, så det var noget med en 5kr pr pind af 6 m.
Se deres priser her: http://www.sanistaal.dk/fileadmin/user_upload/Staal_og_Metal/Staalprisliste_web_2011.pdf
Håber det kan bruges :D
Send en kommentar