
Jeg har idag bukket metal! Disse to blomster blev det til. De er henholdsvis 50 cm og 35 cm høje!
I har sikkert set dem før. Jeg har før lavet dem i hulsten! Og som det ofte sker, fik jeg en ustyrlig lyst til at lave disse, i NAT!!! Oplever i også det?.... at vågne om natten og i har lige fået en idé eller tanke om noget i bare vil lave?? Det sker bare SÅ tit her. Så jeg har altid en blok og en blyant, liggende på natbordet.
Ikke alle idéer fungere, når de er udført. Men underligt at de ofte popper frem i drømme!!

om jeg kender det der Natte-roderi!!!??? jeg bliver stort set inspireret efter 22 .-) Det er ikke altid let når man skal tidlig op næste dag. måske den der ide med papir ved sengen er god. Men som sagt sker det ofte lige inden sengetid for mig... og så KAN man jo næsten ikke gå i seng .-)
SvarSletblomsterne er rigtig gode .-)
Hov, det var da vist næsten den første kommentar direkte på din blog og ikke via mail.
knus ulla
Hej Ulla :):) Jaaaah lige netop!! Efter 22 vågner mine idéer også!!! Det er altid der jeg står og tænker at jeg godt lige gad male.... Eller sy ngoet på maskine.
SvarSletEller det kommer dumpende mens jeg ligger godt og lunt under dynen :) Underligt er det nu altså!!!
Flotte meget flotte. Jeg aftager gerne. Ekstrem kreative ting du laver, søde Tina! Hvordan går det i-poden? Kører den bare "på fuld skrue", min lever også endnu og har netop købt nr. 2, shufflen. Kh Pia.
SvarSletHold da op hvor er de bare søde... du er sku da for go´Du er bare så kreativ..
SvarSletfed-E!
SvarSletEr helt vild med at de er så store:)
Du er da en kreativ natteravn. De er rigtigt flotte.
SvarSletJeg er ikke meget til pynt og dimser, men dine blomster - de er flotte :)
SvarSletPia Olesen: Tusind tak :):) Ipoden kører på højtryk, så vi er lettede!!!
SvarSletTina Olsen: Tusind tak :) Rødmer da nu!!
Sascha: Tak :) ja de ser sjove ud! Folk stopper også og peger udenfor vinduet hvor de står.
Lin: ja natteravn er jeg i hvert fald :D
HelleK: meget nips er også for pyssenysset til mig. Men de her går lige :) Tak!