Sider

torsdag den 28. februar 2008

Blomster - skilte og himmellegemer

Jeg har siddet og hygget mig med at lave en stofblomst til min egen jeanstaske :) nu må vi se om jeg bliver træt af at den frynser.

Et lille "homemade" skilt kom også på en ene side af skulderremmen. Bare sådan lige hvis nogen skulle være i tvivl ;)

Midt i alt dette kom manden løbende hen og bankede på ruden og sagde:" skynd dig at komme med dit kamera"!!! Og jeg fræsede rundt for at finde kamera og kort....

Her er hvad han havde fået øje på!! Hvad ER det? Ringen/hjertet er kæmpe stor og helt sikkert ikke fremstillet af et lille enmotors fly! :)

7 kommentarer:

  1. Det er godt nok noget af en røgring! Måske Gud der fyrer en fed? ;-D

    SvarSlet
  2. Sjov ring, gad vide hvad dét er... og skyen med haren der står med et kæmpe påskeæg nedenunder, er da også rigtig sød:-)) og taskerne ligeså, ikke at forglemme:-))

    SvarSlet
  3. Britta: Jaaah hvem ved? :);)

    HelleK: Ved det sørmer ikke... min gjorde ikke ;):)

    HanneB: Aaaii for pokker Hanne, det havde jeg SLET ikke set. Vi var helt på den anden ende over ringen og havde slet ikke kigget på det andet ;) Så nu har den fået en post for sig!

    SvarSlet
  4. spøjs ring - godt fanget.
    Ser ud som om flyvende objekt er dukket op ud af det blå - har taget en æresrunde og derefter forsvundet igen i et hul i himlen.

    kh Dorte

    SvarSlet
  5. Dorte: ja nogen siger det skulle have været et Awacs fly! :) Et af de der med en kæmpe radar ovenpå!
    Eller måske det var en UFO!!! :D;)

    SvarSlet
  6. That was so wonderful. I love the idea of putting a fabric flower on your jeans. It is a new style and so feminine. Thank you so much for sharing. Keep up the good work. I really appreciated it.

    SvarSlet