
På med vesten og et stort smil ... og så ud til spejlet!!! CHOK... jeg ligner een der er hyldet ind i en alt for stor tingest!! Den wobler og bobler og jeg kan SLET ikke fylde den ud.
Øv skuffelse....Og selvom jeg stadig mangler at samle masker op i halskanten og strikke nogen pinde dér.. så ændrer det næppe ret meget :)
For den osse.
SvarSletSuper ærgeligt, Tina
Måske en gang vaske vil få den til at falde bedre.
Yt.
Nej, hvor ærgeligt. Er der slet ikke noget at gøre?
SvarSletLene Z.
Aaaaaaaaaajk, Tina! det kender jeg godt, træls følelse. Og den der form og svær at ændre på undervejs.
SvarSletPrøv at gøre den færdig og vaske den., måske med en let valkning...det KAN hjælpe, det gjorde det lidt på mit Topstykke.
Øv! :(
SvarSletØv! :(
SvarSletHvor ærgerligt, den er ellers blevet så fin :-)
SvarSleti vaskemaskinen med den, så kan den lære det ;)
SvarSletHej Tina
SvarSletDet er surt eftr det store arbejde. Men en tur i vaskemaskinen og se om det ikke hjælper lidt.
Merete
Øv hvor ærgeligt!
SvarSletHåber det lykkedes at redde den, for den er bare så flot.
Øv! Kan den gøres lidt mindre i vaskemaskinen?
SvarSletTusind tak for jeres opmuntring :)
SvarSletDen er lige nu ved at centrifugere.... og så tænkte jeg at blokke den lidt.
Det er nemlig kun i omkreds den er for stor... den er ikke ret lang....faktisk lidt kort :(
Nu må vi se .....
Hej Tina
SvarSletOp med humøret, så kan datteren din sikkert bruge den :-)) den er jo smart til et par jeans.
Kram fra Bebiane
Puha, det kender alt for godt.. det er blevet noget af en vane i min familie. - desværre. I sidste ende er der vel ikke andet at gøre end at tage den op. Nytter ikke at have noget liggende man ikke er glad for. suk
SvarSletmvh sofie
Stop frowning. Actually, your work is wonderful and cool. Keep up the good work and good luck to your next project.
SvarSlet